Rozhovor s Kateřinou Soukupovou: Od vůní k příběhům

celestial a deníkování spolu vykuřovadlo a psaní deníku rozhovor

V tomto rozhovoru se zaměříme na spojení psaní deníku a používání vykuřovadel, očistných solí a aromaterapeutických produktů v kontextu osobního rozvoje a duchovního růstu. Kateřina Soukupová, zakladatelka značky Celestial, nás provede fascinujícím světem vůní, energie bylin a krystalů, které mohou proměnit naše každodenní zápisky v deníku v nástroj hlubokého sebepoznání. Prozkoumáme, jak může vykuřovadlo ovlivnit naše myšlenky a pocity při psaní, a proč je začátek s psaním deníku či vlastním rituálem tak důležitý. Přečtěte si tento inspirativní rozhovor a objevte, jak můžete propojit své vnitřní myšlenky s vnější energií a vůní, abyste dosáhli každodenní pohody a klidu ve svém životě.

vůní deník psaní vykuřovadla
Celestial je značka, pod kterou tvořím produkty na podporu harmonie a sebepoznání a spojení sama se sebou.

Kateřino, můžeš nám prosím představit svůj nový projekt Celestial?

Ahoj, ráda. Celestial je značka, pod kterou tvořím produkty na podporu harmonie a sebepoznání a spojení sama se sebou. Najdete u nás vykuřovací směsi, očistné soli, svíčky a aromaterapeutické mlhy a vosky plné vůní. Všechno ručně míchané z našich vlastních unikátních receptů. Spojují v sobě sílu bylin, krystalů a energie, kterou je nabíjím.

Jakým způsobem se rodil nápad na tento projekt? Byla nějaká konkrétní inspirace nebo zážitek, který tě k tomu vedl?

Byl to vlastně takový mix několika situací. Zkrátka se to všechno najednou sešlo. Klientky chodily s tím, že na terapiích a chvíli po nich, je jim skvěle. Cítí se spojené samy se sebou, v harmonii. Ale po určité době ten pocit spojení vymizí a jim se nedaří ho doma znovu dosáhnout. Já byla zároveň hodně nalomená, že původní hlavní profesi už dělat nechci. A tak jsem jednoho dne kamarádce vyprávěla, jak si pamatuju, že jsem kdysi dávno míchala směsi vůní na podporu rituálů a že by se mi něco takového k těm mým líbilo i teď. A přišla jednoduchá otázka – proč to nezačneš dělat sama?

Věnuješ se také duchovní terapii, jak dlouho a jaké prvky z této praxe jsi zakomponovala do projektu Celestial?

Duchovnímu rozvoji se intenzivně věnuju už třináct let. Prošla jsem spoustou kurzů, včetně například Shambally, Akáši, Ra-Sheeby, Reiki… Ale i vlastním poznáním, vlastní cestou. A Celestial z toho vlastně vychází, funguje na principech, které jsem díky tomu poznala, které jsem si sama vyzkoušela a které sama praktikuju. Od toho, jakým způsobem a na jaké vrstvy vědomí různé prvky působí, přes zasvěcování krystalů, až po to klíčové – energii, kterou produkty nabíjím.

Kdy přesně ses rozhodla založit projekt Celestial a co pro tebe tento krok osobně znamená?

Rozhodla jsem se k tomu na podzim v roce 2022. Tehdy měl můj projekt ještě jiný název i jinou podobu. Ale už to bylo myšlené jako podnikání. Rok jsem zkoušela, jestli mi to dává smysl. Ladila jsem vše od ingrediencí přes produkty až po tu hlavní myšlenku. V téhle verzi jsme ho spustila loni na podzim. Pro mě osobně je to obrovská cesta osvobození, sebepřijetí a autenticity. Nikdy jsem svou duchovní stránku nezveřejňovala a to ani přátelům. Navenek bylo mým hlavním zaměstnáním něco úplně jiného. Tohle pro mě byl velký krok. A pořád ještě je.

Deníkování je na cestě osobního rozvoje úžasná věc.

Jaký význam pro tebe deníkování má v kontextu tvého duchovního a osobního života? Píšeš si také osobní deník? Jaké máš s tímto způsobem sebepoznání zkušenosti?

Deníkování je na cestě osobního rozvoje úžasná věc. Sama k němu klientky nabádám a to hned z několika důvodů. Dostáváme se díky němu samy k sobě. Vedeme samy se sebou dialog, zastavíme se a vůbec vnímáme, jak se cítíme, co chceme, jestli s námi náš život je nebo není v souladu. Což v kolečku vnějších povinností nebývá jinak zvykem. Zároveň je mocným nástrojem. Často se stává, že i třeba na terapii dojdeme k nějakému prozření, uvědomění, zlomu. Ale nedokážeme to udržet ve svém vědomí. Jednoduše na to zapomeneme a spadneme do starých kolejí. Díky deníku si to uchováme a můžeme se k tomu průběžně vracet. Sama si jednou za čas listuju starými deníky klidně několik let zpátky a nacházím tam mnohá moudra, inspiraci i zásadní témata.

Jak se podle tebe hodí psaní deníku k praxi vykuřování? Jaké propojení mezi vůní a psaním vnímáš?

Úžasně se doplňují. Naše vykuřovadla mají vždy hlubší smysl, cíl. Nejsou jen na očistu. Pomůžou nám zklidnit vědomí a dostat se při psaní deníku hlouběji. Očistit mysl a emoce od cizích energií, abychom do deníku nepsali z energie někoho jiného. Deníkování nám zase pomůže zvědomit, co k nám skrze energii vykuřovadel přichází za informace z vyšších rovin nás samotných. Pomůže dostat ty informace do úrovně mysli a udržet je tam. Společně je to pak krásný a silný rituál znovuspojení sama se sebou. A navíc i voňavý.

Často si ale zapálím některou ze směsí vůní jen tak pro radost, k běžnému fungování nebo třeba ke čtení knížky.

To můžu sama potvrdit, jelikož vykuřovadla při psaní sama používám. Můžeš nám popsat, jak vypadá tvůj osobní rituál s vykuřovadly? Jaké kroky a přípravy obnáší?

Osobní mám tři, podle hlavního působení vykuřovacích směsí – očistný, relaxačně-spojovací a pak duchovně-pracovní.

Očistný pomáhá očistit/ochránit energie mé nebo našeho domova. Uklidím fyzicky, protože pak lépe proudí energie, vyvětrám, pustím harmonickou hudbu. Pak si na vykuřovací pícce zapálím jednu z našich směsí a nechám jejich energii působit. Když je na mé pole, sedím a vnímám, jak působí. Když na domov, odejdu z prostoru nebo pokračuju ve vědomém úklidu.

Relaxační je můj nejoblíbenější. Je pro mě chvilkou sebepéče, sebelásky. Pomáhá mi spojit se sama se sebou. Projevit lásku a úctu sama sobě, opečovat své tělo a dosytit svou duši. Prvním krokem je uspat děti, abych měla čas a klid. Pak si například napustím vanu s očistnou solí a květy, zapálím energetické svíčky, pusítm velmi jemně hudbu nebo si užívám ticha. Vědomě probouzím svou duši k životu, věnuju jí pozornost, i svému tělu. Aktivuju smysly, léčím orgány energií. Relaxuji.

Poslední používám ve chvíli, kdy chci jít do hloubky. Řeším například nějaké téma, životní situaci, se kterou chci pohnout, ale nedaří se mi to. V takovou chvíli jdu do meditace a na pomoc si beru vykuřovadla. Připravím si svůj meditační prostor, zapálím svíčky a vykuřovací směs a „pracuji“ na daném tématu. Díky vykuřovadlu to je o dost jednodušší.

Často si ale zapálím některou ze směsí jen tak pro radost, k běžnému fungování nebo třeba ke čtení knížky.

Jaké vykuřovadlo s vůní bys doporučila těm, kteří by rádi zkusily vykuřování třeba právě při psaní deníku, nebo pro přípravu atmosféry a proč? Existuje nějaké konkrétní, které používáš nejčastěji?

K deníkování mě jich napadá hned několik vůní. Pro začátek třeba Harmonizace nebo Očista, které připraví vědomí na psaní deníku v čistých energiích. Pro hlubší práci pak Cesta k Sobě, Láska k sobě, Posunutí z místa nebo Pozvednutí. Ty nás vedou hlouběji k sobě samé, spojení sama se sebou a pomáhají nám být otevřené a upřímné.

Mým osobním favoritem je Život s jeho omamnou mystickou vůní a energií, která vám rozvibruje buňky těla nebo naopak Posunutí z místa s její energií svobody a vůní severských plání.

Dnešní doba a vnější svět na nás klade šílené nároky. Jedeme na výkon, pořád dál, za měřitelnými výsledky.

Co si myslíš o významu deníku v dnešním uspěchaném světě? Jak může deníkování pomoci lidem v každodenním životě?

Deníkování je skvělým způsobem, jak se spojit sama se sebou. Udělat si na sebe čas a vědomě pocítit, zamyslet se nad naším životem. Dnešní doba a vnější svět na nás klade šílené nároky. Jedeme na výkon, pořád dál, za měřitelnými výsledky. Jako křeček v kolečku. Udělat si čas sama na sebe, zastavit se a přemýšlet, co my sami chceme, proč něco děláme, nedej bože kým jsme? To IN úplně není. Dokonce je to považované za „luxus“ a zbytečnost. Přitom to je klíčem ke šťastnému a naplněnému životu. Deníkování je skvělým způsobem, jak na to.

Jaký vliv má podle tebe pravidelné vykuřování a propojení s vůní na vnitřní pohodu a klid?

Je to velká pomoc. Pod tlakem vnějších povinností, od práce přes rodinu po domácnost, nám často nezbývá na řekněme osobní rozvoj nebo jen relaxaci a spojení sama se sebou, tolik času, co bychom chtěli. Sama to s podnikáním, zahradou, domem a dvěma malými dětmi dobře vím. Vykuřování nám pomůže očišťovat energie, harmonizovat, rozhýbat zatuhlou energii. Díky němu můžeme takřka bez práce žít v energeticky čistějším a harmoničtějším prostředí a snáze si udržovat svou energii a spojení sama se sebou.

Jaké místo zaujímají rituály ve tvém životě? Máš nějaký oblíbený rituál, který bys chtěla sdílet?

Zásadní. A to od malých obyčejných rituálků až po hlubokou meditaci. Je to dané trochu i mou povahou. Mám ráda svůj klid a rytmus. Díky nim jsem stabilnější, pevnější v tom, kým jsem. Mám možnost sama sebe poznávat čím dál víc. Mám možnost vést svůj život směrem, který je se mnou v souladu a ne se nechat smýkat vnějšími záležitostmi. Jsem vědomá, vím, kam a proč jdu. A mám pevný bod, jistotu, kam se vrátit, když se nechám občas strhnout. Díky nim žiju ve větší harmonii, v proudu řeky života a jsem sama Sebou. Pro mě osobně je klíčová meditace a afirmace Já Jsem. Rozžehnout každý den svoje Nitro a naplnit svůj život, svůj den láskou, moudrostí a silou.  Z těch obyčejnějších je to pak určitě ranní procházka zahradou. V zimně pak ranní káva v křesle s výhledem do zahrady. Ještě předtím, než se všichni probudí. A pak noční sprcha. Sama v úplné tmě a tichu s vůněmi esenciálních olejů a střídáním teploty vody. Je to pro mě chvíle absolutního uvolnění, propuštění a spojení sama se sebou.

Neustále jdu dál.

Neustálý rozvoj a růst je důležitý, jak se vzděláváš dál rozvoji v oblasti duchovních terapií?

Neustále jdu dál. Jak říkáš, je to důležité. Často si někdo myslí, že stačí rok dva a jsme osvícení, na konci cesty. Ale po třinácti letech můžu s čistým svědomím říct, že je pořád kam dál jít. A ta cesta je úžasná. Pokračuju dál pod vedením své duchovní učitelky formou seminářů a i pod vedením svých jemně hmotných průvodců.

Přiblížíš mi tvé další plány s projektem Celestial? Plánuješ rozšíření nabídky nebo nové projekty? Nebo kam bys nás chtěla pozvat?

Letošní rok je pro nás rozhodně ve znamení „dostat se k vám blíž“. Jezdíme na krásné akce, kde se s vámi osobně potkáváme. Cílem je i dostat naše produkty, vykuřovadla s vůní do kamenných obchodů nebo jógových a duchovních center, aby mohly pomáhat co nejvíc. On-line se vůně našich produktů a jejich energie těžko předává. Navíc mě hodně baví se s vámi potkávat i osobně.

Pozvat bych vás chtěla určitě na náš Instagram Celestial_cz nebo do našeho newsletteru. Čeká nás léto na téma vědomého žití a jemného plynutí a spousty tipů, jak na to.

Pokud máte Prahu blízko, pak vás ještě srdečně zvu na oslavu Mezinárodního dne jógy 21.6. v Radotíně, Čeká nás skvělý jógový program, bubnování, dobroty a spoustu dalšího včetně našeho stánku. Informace najdete u nás na Instagramu.

Co bys chtěla říct nebo poradit čtenářkám, které chtějí začít se svým duchovním rozvojem nebo právě zvažují zahájení vlastního rituálu s vykuřovadly?

Jděte do toho. I když se zdá, že nevíte, jak na to, že nemáte čas atd. Vždycky to jde. A stojí to za to. Poznávat, kým jsme, spojit se sama se sebou a být sama sebou je úžasný pocit naplnění a svobody.

Speciální nabídka pro čtenářky Deníkování:

Slevový kód 10% z ceny dolů pro pro veškerý sortiment pro vykuřování od Celestial: denikovani10 platnost kódu je do 20.7.2024

A pokud tě zaujalo psaní deníku, zvu tě do projektu Deníkování, kde se dozvíš o journalingu více. Získáš představu o tom, co metoda psaní deníku journaling obnáší, naučíš se různá cvičení a záskáš pracovní listy. Přidej se do mé skupiny „Pojď si psát deník“, na fan page Deníkování nebo si rovnou vyzkoušej psaní pomocí již připravených workbooků, které stačí vytisknout a rovnou začít psát. Momentálně je k dispozici sebeláskový workbook Sebeláska – Otevři se lásce sobě, díky němuž zjistíš co potřebuješ, jak si to dopřát a jak o sebe lépe pečovat. Pokud chceš raději začít na pohodu, doporučuji ti novinku workbook Letní deníkování, který promění tvůj pohled na sebe samu a zrelaxuje tě na dovolené. A určitě si stáhni 30 sebeláskových deníkových otázek ZDARMA nebo další novinku e-book Základy journalingu ZDARMA.

Kateřina Soukupová je duchovní terapeutka a zakladatelka značky Celestial, která prostřednictvím svého dlouholetého duchovního studia a praxe pomáhá lidem nalézt cestu k sobě skrze vykuřovadla, očistné soli a další aromaterapeutické produkty. Celý projekt Celestial vznikl jako přirozené rozšíření její osobní a profesní cesty, zaměřené na duchovní terapie a vzdělávací kurzy, které umožňují klientům osvobodit se od limitujících vzorců a napojit se na svou vnitřní esenci. Kateřina má více než 13 let zkušeností v oblasti energetických terapií, během kterých absolvovala mnoho kurzů a zasvěcení. Její práce zahrnuje široké spektrum technik od Reiki po práci s morfogenetickými poli a multidimenzionální terapii. Ve své praxi neomezuje terapeutický přístup pouze na jednu úroveň vnímání, ale pracuje s celou multidimenzionální strukturou bytí, což umožňuje hlubší transformace a duchovní růst. Více informací o Kateřině a její práci naleznete na jejím webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sdílet:

Další články